E-Defter Veri Kurtarma ve Analiz Raporu

Bilindiği gibi işletme sahipleri artık işletmelerine ait olan kayıtları eskisi gibi evraklar üzerinde değil dijital ortamlarda tutmaktadırlar. Özellikle kaçakçılığı ve yasa dışı işlemleri engellemek amacı ile yürürlüğe sokulan bu işlemler artık tüm işletmeler için zorunlu hale gelmiştir. E-defter kayıtlarına çok daha kolay ulaşan ve bu sayede vergi kaçakçılığı veya benzeri sorunları büyük oranda azaltmış olan resmi kurumlar bu şekilde denetleme işlemlerini de çok kolay bir şekilde yapabilmektedirler. Ancak kimi zaman farklı sebeplerden dolayı özenle tutulan E-defter kayıtlarında sorunlar yaşanabilmektedir.

Bu gibi durumlar da işletme sahiplerinin mutlaka bizler gibi E-defter veri kurtarma ve analiz raporu hizmetleri veren firmalardan yardım almaları ve yaşanan sorunların sebeplerini belirlemeleri gerekmektedir. Özellikle resmi kurumlar ile sorun yaşamak istemeyen kişiler bu tarz işlemler de acele etmeli ve yaşanan sorunları en kısa zaman içinde rapor edip gerekli işlemlere başlamalıdırlar. Maliye Bakanlığı tüm mükelleflere beyanlarını değiştirme ve silmeleri için belli süreler içinde müsaade etmektedir. Ancak kimi zaman yasal süreler içinde verilmiş olan beyanlar da özel durumlardan dolayı değişiklikler yapılması gerekebilmektedir.  Maliye Bakanlığı aşağıdaki sebeplerden dolayı oluşan sorunlarda mükelleflere değişiklik yapma hakkı tanıyabilmektedir;

  • Siber saldırı
  • Veri aktarımı ve farklı sebeplerden kaynaklanan veri tabanı sorunları
  • Virüs kaynaklı veri kaybı veya veri bozulması

Veri Kurtarma Testi Raporu

Uzun zamandan bu yana veri kurtarma testi raporu hazırlama ve benzeri konular da insanlara yardımcı olan firmamız özel olarak kullandığı teknikler ile hazırlanan veri silinmesi raporu ile mükelleflerin yaşadıkları sorunları resmi kurumlara kanıtlamalarını sağlamaktadır. Yaşadıkları veri kayıpları sebebi ile yaptıkları beyanlar da sorun yaşamak istemeyen kişiler bizlerle iletişime geçtikleri zaman uzmanlarımızın yapacakları özel işlemler ile kısa zaman içinde istedikleri bilgileri almakta ve Maliye Bakanlığına sorunların nedenleri hakkında resmi bir rapor sunabilmektedirler. Her zaman en gelişmiş ve en özel teknikleri kullanan firmamız tüm işletmeler için verebildiği bu hizmetler de verilerin neden kayıp olduğundan verilerin kurtarılmasına kadar birçok farklı adımı atabilmektedir. Yapılan işlemlerden sonra özel olarak hazırlanan raporlar ile başvurularını yapan müşterilerimiz bu sayede resmi kurumlar ile yaşama ihtimalleri olan sorunların da önüne geçmiş olmaktadırlar. Yapılan başvurulardan sonra hemen harekete geçen firmamız bu zamana kadar birçok kişiye bu konu hakkında yardımcı olarak işletmelerinin bilgi beyanların daha doğru bir şekilde yapabilmelerini sağlamıştır.

Veri Silinmesi Raporu

Dijital ortamın rahatlığı kadar riskleri olduğunu da herkes bilmektedir. Özellikle çok önemli bilgilerini dijital ortamlarda barındırmak zorunda olan devasa işletmeler için bu bilgilerin güvenliği son derece önemlidir ve yaşanan veri kaybı sorunları çok ciddi durumları da beraberinde getirebilmektedir. Bu tarz sorunlar yaşamak istemeyen kişiler işletmelerinin dijital güvenliği için çok ciddi bütçeler ayırmak zorunda kalabilmektedirler. Alınan tüm tedbirlere rağmen yine de farklı sebeplerden kaynaklı olarak bu tarz sorunlar yaşanabilmektedir. Kötü niyetli kişilerin yaptıkları siber saldırılardan virüslere veya ekipman kaynaklı arızalara kadar birçok sorun verilerin zarar görmelerine hatta kayıp olmalarına neden olabilmektedir.

Bu sorunlar sebebi ile Maliye Bakanlığına yapacakları beyanların yanlış olmasından korkan kişiler en kısa zaman içinde bizimle iletişime geçmeli ve kendilerine vereceğimiz veri silinmesi raporunu en kısa zaman içinde resmi kurumlara vermelidirler. Günümüzde birçok işletmenin yaşayabildiği bu sorun kesinlikle ilgili yerlere bildirilmeli ve yaşan sorun bir rapor halinde sunulmalıdır. Aksi takdirde işletmeler için çok ciddi yaptırımlar uygulanabilmekte ve durum vergi kaçakçılığından çok daha ciddi suçlamalara kadar gidebilmektedir. Bu sebeple bizler müşterilerimize bu konuda her zaman dikkatli olmalarını ve en kısa zaman içinde bizimle iletişime geçmelerini öneriyoruz.

E-Defter Veri Kurtarma ve Analiz Raporu

ISO Belgeli Veri Kurtarma Merkezi

Müşterilerinin verileri üzerinde yaptığı özel incelemeler ile yaşanan sorunların boyutlarını ve nedenlerini kısa zaman içinde saptamakta olan firmamız aynı zamanda sahip olduğu ISO belgesi ile müşterilerine güven vermektedir. Resmi olarak hazırlanan raporlar ile veri kaybı veya silinme başvurularını maliye bakanlığının ilgili kurumlarına yapan mükellefler bu sayede kendilerine tanınan veri düzeltme hakkını da yasal olarak kullanabilmektedirler. Bu konuda yaşanan sorunlar da acele edilmesini ve beyan edilen bilgilerin en kısa zaman içinde düzeltilmesini öneren uzmanlar özellikle alınacak olan raporların kesinlikle resmi olmasını ve bakanlık tarafından tanınan kurumlardan alınması gerektiğini belirtmektedirler.

Aksi takdirde alınan rapor Maliye Bakanlığına beyan edildiği zaman kesinlikle tanınmamakta ve geçerliliği olmamaktadır. Özel laboratuvarlar da en gelişmiş ekipmanlar ile yapılmakta olan analizler de insanların sistemlerinde yaşanan her türlü sorun en ince ayrıntısına kadar incelenmekte ve bu sayede çok detaylı bir rapor hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu rapor ile başvuruların yapan işletme sahipleri bu sayede beyan ettikleri bilgileri düzeltme hakkı kazanmakta ve oluşacak olan sorunları kısa zaman içinde bertaraf edebilmektedirler.

Veri Kurtarma Raporu

E-defter veya benzeri uygulamalarda ki verilerinin silinmesinden ve kayıp olmasından şüphe eden kişiler en kısa zaman içinde durumu Cumhuriyet Başsavcılığına bildirmelidirler. Bu bildirimden sonra savcılık siber suçlar birimine gerekli başvuruları yapmakta ve durumun araştırılmasını istemektedirler. İşte bizler tam olarak bu aşamada devreye girerek gerekli analizleri yapıyor ve işletmelerin veya şahısların verileri üzerinde gerekli incelemeleri yaparak sonuçları resmi bir rapor haline getirerek ilgili kurumlara sunuyoruz. E-Defter berat silme veya iptali gibi işlemler de her zaman bizlerden yardım alacaklarını bilen müşterilerimiz bugüne kadar verdiğimiz hizmetler ile içinde oldukları zor durumlardan kısa zaman içinde kurtulmuşlardır. Bu konuda resmi başvuru yapacak olan kişilerin alacakları veri kurtarma raporlarını sadece ISO belgesine sahip olan merkezlerden almaları gerekmektedir. Bu sebeple insanlar bu konuda dikkatli olmalı ve her zaman gerekli özeni göstermelidirler.

Veri Kurtarma Analiz Raporu

Özel olarak hazırlanan veri kurtarma analiz raporunda incelemesi yapılan diske ait tüm bilgiler, varsa virüsün bulaştığı tarih, virüsün türü, yapılan işlemler de kullanılan teknikler ve aynı zamanda incelemelerin sonuçları yer almalıdır. Bizlerden aldıkları bu rapor ile istedikleri zaman resmi başvurularını yapabilen müşterilerimiz bu sayede yaşadıkları veri kayıplarının kendi isteklerinin ve bilgilerinin dışında gerçekleştiğini kanıtlayarak Maliye Bakanlığı tarafından mağdurlara tanınan veri düzeltme hakkını kullanabilmektedirler. Bu tarz hizmetlerin her zaman işinin ehli ve deneyimli firmalardan alınması gerektiğini belirten uzmanlar özellikle kurtarılan verilerin kontrollerinin de doğru bir şekilde yapılmasını önermektedirler.

Firmamız uzun zamandan bu yana bu alanda verdiği hizmetleri ile artık insanların güvenlerini kazanmış ve kısa zaman içinde çok geniş boyutlarda ki veri tabanlarını da inceleyebilecek yeterliliğe ulaşmıştır. Her biri kendi alanında uzmanlaşan çalışanlarımız gerek veri inceleme gerekse veri kurtarma işlemlerini son derece başarılı bir şekilde yaparak sonuçları resmi raporlar halinde müşterilerimize sunmuşlardır. Her türlü veri depolama ekipmanı veya sistemi hakkında aynı kalite de işlemler yapabilmekte olan firmamız ile çalışarak sizde yaşadığınız veri kayıplarında mağdur olmadan en kısa zaman içinde gerekli düzeltme işlemlerini yapabilir ve beyanlarınızı en doğru şekilde verebilirsiniz.